Soví príbeh- ako sa rodia sovy pod mojimi rukami

Owl-Woman

obraz od Davida Joaquína 

Máte radi sovy? Páčia sa vám moje výrobky alebo ste na stránku narazili ,,náhodou“? Tak či onak ste tu správne. Nech už budú mať pre vás sovy hlbší význam alebo budú len milým doplnkom stanem sa rada na chvíľu ich tvorcom.

Ako to začalo?

Ak vám do života vstúpia sovy pripravte sa na zaujímavý prechod vo vašom živote. Svojim jemným húúú upozorňujú na zmenu, ktorá do vášho života pomaly prichádza. Možno sa k vám začnú zlietavať v podobe bižutérie, ilustrácií a reklám na ktoré narazíte alebo ako darčeky od ľudí, ktorí sú vám veľmi blízky. Tak sa to udialo aj u mňa v priebehu rokov 2013- 2015.

So sovičkami sa roztrhlo vrece, boli všade na tričkách, príveskoch, keramike…vravela som si:,, módny hit“ a veselo ignorovala trendy. Až do okamihu kým som si kúpila náušnice s ich podobizňou a začala som ich rada nosiť. Postupne prichádzali pohľadnice a darčeky od priateľov, a boli na nich opäť sovy.

Moja priateľka mala narodeniny a ja som sa rozhodla ju obdarovať vlastnoručne vyrobeným darčekom- ušitou sovičkou. A tak sa zrodila moja značka Magelona, pod ktorou už dva roky sovy vyrábam a posielam do sveta.

 Jesenná

Moja sprievodkyňa

Všetko mi začalo dochádzať až oveľa neskôr, po jednej meditácii zameranej na totemové zviera- boli to totiž opäť sovy, kto sa objavil v mojich obrazoch. Sovy sú tiež symbolom znovuzrodenia a rovnaký význam má aj moje krstné meno.

Dodatočne som si spomenula na zážitok z detstva, kedy som sa prechádzala po záhrade mojich starých rodičov, bola som zamyslená a spievala si. V jednom okamžiku som sa otočila a uvidela na plote sedieť obrovskú sovu, myslím, že to bol výr. Bola som úplne ohromená a obidve sme na seba pozerali ako zamrznuté. Potom sa sova prikrčila a vzlietla ponad moju hlavu.

Pamätám si že som tam ostala stáť prekvapená ale s úsmevom na tvári. Podobne sa cítim aj dnes, keď píšem tento riadok. 🙂

dbfa8b02

Sovy vidia veľmi dobre v šere a považujú sa za nočných vtákov. Ich dokonalý zrak sa zameria na všetko, čo bolo doposiaľ vo vašom živote skryté, odhaľujú a uvoľňujú tajomstvá  pre ktoré nastal čas. Presne tak, sa to naplnilo aj v mojom živote. Budete skúmať neznáme a neprebádané možnosti, ktoré vám veľa prinesú.

Nemusíte sa báť sovy vám budú našepkávať len sa musíte stíšiť a ponoriť sa do svojho vnútra. Zavedú vás k vašim predkom a ukážu vám hlbokú múdrosť, silu, intuíciu a vnímanie, ktorým sa môžete dať viesť. Poznajú našu cestu a vedia, kde sa skrývajú naše najhlbšie strachy. Prevedú vás cez ne, aby ste mohli žiť opäť v pokoji.

V starých mýtoch sú sovy ohlasovateľom smrti, čo však chápeme ako symbol transformácieniečo staré v nás zomiera, aby sa v našom vnútri mohlo zrodiť niečo nové a lepšie.

barn_owl_excellent

Ako vznikajú?

Každá sovička prejde mojimi rukami, každá jedna je originálom. Skúšam, spájam, tvorím, pasujem, kombinujem podľa svojho cítenia a zmyslu pre detail. Sovy šijem podľa vlastných strihov a návrhov. Je to radosť, hra ale aj práca.

Tvár sovičky je vypracovaná ručne rovnako ako našité aplikácie a výšivka. Používam predpraté prírodné materiály ako je ľanové a konopné plátno, ľan, bavlna. Oči sovičky sú vytvorené zo 100% vlneného súkna.

Svoj tvar držia vďaka podlepeniu jednotlivých dielov a dostatočnému naplneniu dutým vláknom. Nie sú to klasické vankúše (nemajú vyberateľné vnútro) či hračky, skôr bytové doplnky určené v prvom rade pre dospelých zákazníkov a ich interiér. Rovnako sa z nich však tešia aj deti, pre ktoré občas tvorím.

Najradšej pracujem s prírodným a neutrálnymi odtieňmi farieb typickými pre vintage či natur štýl. Charakter sovičiek dotváram zdobením a aplikáciami-  rôzne látkové kokardy, gombíky, mašličky, brošne, rolničky…Preto neodporúčam pranie v práčke ale šetrnejšie ručné pranie, aby ste sa zo svojej sovy tešili, čo najdlhšie.

IMG_0434

Ukážky sovičiek v portfóliu

Renata Zubčeková

Ako fashion terapeutka pomáham ženám ale aj mužom nájsť znovu svoju podstatu, pochopiť svoje talenty, chovanie, vzťah k sebe i ostatným. Prepájam vašu osobnosť so spôsobom vášho obliekania a prostredím, v ktorom žijete. Móda a interiér ako odraz vašej duše. Milujem tulipány a chvíle kedy môžem krášliť priestor okolo seba dekorovaním. Viac o mne sa dočítate tu>>

Komentáre