FASHION TERAPIA

MÓDA PODĽA TVOJEJ OSOBNOSTI

 

Oblečením, ktoré s nami neladí, vysielame klamlivý signál - kód o tom, akú máme osobnosť, povahu, priority a čo máme radi. Okolie nás tak nemusí vnímať v našej prirodzenej energii. Oblečenie a módu často vnímame ako niečo povrchné, čomu netreba venovať prílišnú pozornosť. Je však našou druhou kožou a trávime v ňom skoro 365 dní v roku. Pôsobí na svojho nositeľa rovnako ako čokoľvek iné, čím sa obklopujeme vo svojom prostredí. 

 

OSEM KĽÚČOV lat. OCTO CODES je patentovaná metóda, s ktorou pri fashion terapii pracujeme. Jej autorkou je rebelka a fashion terapeutka Táňa Havlíčková, ktorá počas svojej kariéry módnej návrhárky objavila, že klientky, ktoré sa podobne obliekajú, majú tiež podobné povahové vlastnosti. Fashion terapia pomáha nielen obliekať sa v súlade so svojím vnútrom, ale vedie ľudí aj k rešpektovaniu, vľúdnosti a zníženiu predsudkov medzi nami. K pochopeniu, že každý sme iný, že je to tak v poriadku a zároveň sa môžeme svojou odlišnosťou obohacovať.

ČO TI PRINESIE FASHION TERAPIA?

- Pocítiš úľavu, že ,,TO“ máš správne, a že taká/ý, aká/ý si, si úplne v poriadku. 

- Lepšie pochopíš správanie svojich blízkych - rodičov, partnera, detí, priateľov a začneš im viac rozumieť.

-Môžeš zlepšovať svoje vzťahy v rodine, ale aj mimo nej. Zistíš, prečo sú niektoré vzťahy s ľuďmi okolo teba   kompatibilnejšie a, naopak prečo niektoré nefungujú.

- Objavíš talenty a dary, ktoré prirodzene máš a predurčujú ťa k vhodnému povolaniu.

- Zbavíš sa zbytočných ambícií, ktoré ti neslúžia. Pochopíš, že sa nemusíš venovať všetkému a byť vo všetkom najlepší.

- Prestaneš vnímať spoločenský tlak módnych médií, ktoré ťa už nebudú ovládať. Porozumieš, či sú trendy pre teba to pravé alebo ich naopak k životu nepotrebuješ.

- Postupne sa začneš učiť, aké oblečenie, strihy, farby ti pristanú a čomu sa, naopak, radšej vyhnúť.

- Tvoje oblečenie bude v súlade s tvojou energiou a pocitmi. Takže ti to pristane a zároveň sa budeš cítiť sám/ sama sebou. 

,, Metóda Octo codes môže pôsobiť povrchne na človeka, ktorý nevie, o čo ide. Keď sa však do nej ponorí hlbšie v spolupráci so šikovnou a skúsenou odborníčkou, zistí, že ide o oveľa viac, než len o handry či farebnú typológiu. Spoznanie Octo codes ma hlbšie psychologické pozadie a išlo pre mňa až nečakanej hĺbky. Konzultácia by sa dala prirovnať k sedeniu u psychoterapeuta – kde sa, paradoxne, cez „veci hmotné“ odhaľujú problémy a záležitosti skryté pod povrchom. Pomohlo mi to lepšie pochopiť nielen seba a svoje zmýšľanie, ale aj povahu ľudí z môjho bezprostredného okolia. Ako základný typ som sa našla v ležérke a svoj tzv. „bonus“ ešte stále hľadám. Je to proces sebapoznávania, objavovania a skúmania, ktorý ma baví o to viac, že som kreatívny človek, a teší ma, keď môžem experimentovať s farbami a tvarmi oblečenia a doplnkov.

Konzultáciu som absolvovala spolu s mojím partnerom. Časť konzultácie bola spoločná, časť sme absolvovali každý zvlášť a na konci sme si metódu zosumarizovali. Vďaka novým poznatkom sme sa na seba dokázali ešte lepšia naladiť, porozumieť si, čo malo rozhodne pozitívny vplyv na náš vzťah. :) Fashion terapiu odporúčam všetkým párom, ktoré sa chcú o sebe dozvedieť viac. A, samozrejme, aj jednotlivcom, ktorí bažia po sebapoznaní a chcú sa obliekať tak, aby im to pristalo a aby sa vo svojom oblečení cítili byť sami sebou. Málokedy stretávam niekoho, kto celou svojou osobou vyžaruje, že je na správnom mieste a že toto je presne tá práca či skôr povolanie, ktoré má vykonávať. U Reni to tak bolo. Chcem sa jej ešte raz srdečne poďakovať za príjemne strávený deň a rozšírenie obzorov! "

Anna Chelemendiková / prekladateľka na voľnej nohe

S ČÍM POMOHLA FASHION TERAPIA MNE?

Metóda ku mne prišla v období, keď som hľadala novú prácu a premýšľala som, čo vlastne viem. Pomohla mi ujasniť si smer a priestor, v ktorom som mohla nájsť nové povolanie pre seba. Nakoniec ma zaujala natoľko, že som sa rozhodla absolvovať ročné štúdium a stať sa fashion terapeutkou.

- Vďaka Octo Codes lepšie rozumiem svojej rodine, partnerom aj priateľom. Začala som sa na svojich blízkych pozerať inak, postupne zlepšovať vzťahy s nimi a rešpektovať ich osobnosť.

- Dovolila som si byť po dlhých rokoch opäť zraniteľná. 

- Prestali ma frustrovať nákupy oblečenia. Problém: ,, bože nič tu na mňa nemajú...“ a sklamanie ,, mne nič nepristane...“ vystriedala radosť z toho, keď si môžem niečo kúpiť.

- Robím menej kompromisov  v štýle ,, tak nie je to úplne ono, ale lepšie ako...“ a nekupujem zbytočne oblečenie.
 
- Prestala som kupovať všetky tie múdre módne časopisy a mám čistejšiu hlavu aj byt. Nekývajú so mnou módne trendy.

- Znovu zažívam radosť zo zdobenia seba ako ženy. Predtým som sa cítila s niektorými šperkami nesvoja alebo ich vôbec nenosila.

- Viem po čom v obchode siahnuť a čomu sa, naopak, vyhnúť oblúkom, čo mi šetrí čas aj peniaze.

 

TO JE SUPER! RADA BY SOM SA OBLIEKALA VO SVOJEJ ENERGII TAK, ABY MI TO PRISTALO.