Môj príbeh 

,, Dnes už viem, že aj krása, ženská starostlivosť a podpora, tvorenie príjemného prostredia je službou, ktorou vám môžem pomôcť, a byť tak prospešná svetu."

CESTOU- NECESTOU

Kým som však naozaj začala veriť, že viem niečo, čo môže ostatných zaujímať či dokonca inšpirovať prešlo veľa času. Všetko sa začalo už v detstve, kedy mi moji úžasní rodičia dávali priestor, aby som svojim výtvarným talentom poctila steny v izbe:) Po základnej škole som si presadila umelecký odbor a tak som strednú školu ukončila ako návrhárka odevov.

Počas môjho dospievania som často počúvala, že umenie ma neuživí. Vetu ,, To predsa nemôže nikto kúpiť.“ som nosila hlboko v sebe. Uverila som, že umenie a tvorba sú len koníčkom, ktorý ma vypĺňať náš voľný čas. Že je správne živiť sa inou ,,poctivou“ prácou a nie len niečo ,,čmárať na papier“, a ,,hrať sa“.

Cesta objavovania vlastnej kreativity u mňa stále trvá, napriek tomu, že som vyštudovala vysokú výtvarnú školu. Prostredie v ktorom bol človek neustále porovnávaný a hodnotený skôr smerovalo k mojim pocitom menejcennosti, namiesto toho, aby prebúdzalo túžbu po sebauplatnení a radosť z tvorby.

Na vysokej škole som sa venovala voľnej textilnej tvorbe a štúdium som ukončila v obore reštaurovanie textilu. Zásluhou čoho som získala množstvo znalostí o materiáloch a detailnej ručnej práci s textilom.

Po návrate do Trenčína som vďaka úžasnému tímu mala možnosť pracovať dva roky v kultúrnom centre Aktivity ako lektorka tvorivých aktivít pre deti aj dospelých. Mnohé som sa tam naučila nielen o kreatívnych technikách, materiáloch, komunikácii a práci s ľuďmi ale aj sama o sebe. Niekde vo vnútri som však túžila po vlastnom uplatnení a prejave.

Práve tu sa začalo hľadanie- naciťovanie nového povolania a vízie. Pýtala som sa sama seba, čo vlastne viem, aké sú moje talenty?...dlho sa nič nedialo a ja som bola ako zmrazená, neschopná robiť čokoľvek. Nič z toho, čo som robila predtým mi nedávalo hlbší zmysel.

SILA KREHKOSTI

Zmena pohľadu u mňa prišla postupne, vďaka osobnému rozvoju, knihám, zážitkom a mnohým AHA momentom na seminároch, terapiách a cestách. Myšlienku o vlastnom podnikaní, ktoré by prepájalo lásku k tvorbe s mojim osobným životom som nosila v hlave už dávno. Impulz ísť do toho, prišiel paradoxne v ťažkom období môjho života.

Prekonávala som vtedy úplne fyzické a psychické vyčerpanie, ktoré prerástlo až do depresie. Toto obdobie mi prinieslo uvedomenie, že nie je na čo čakať, že je zbytočné škrečkovať svoju prácu. Prebudilo ma a pochopila som, že je vlastne úžasné vypúšťať svoje nápady do sveta. Verím, že každý z nás má v sebe ukrytú kreativitu a nápady, čakajúce na zrealizovanie. Je jedno či dokážete uviazať krásnu kyticu, maľovať, tancovať alebo improvizovať v komunikácii. Možno ste len ešte neobjavili spôsob, ako dať priechod svojim talentom a zručnostiam. Ja som sa rozhodla venovať tomu, čo ma baví a pomaly svoje dary objavovať.

ŠTYLISTKA DEKORU NA VOĽNEJ- VLASTNEJ NOHE

Postupne som sa začala čoraz väčšmi zaujímať o decor styling a aranžovanie. Učarovala mi ležérnosť s trochou romantiky v spojení s príjemnými farbami. Dala som sa do pátrania po knihách a článkoch, ktoré by sa venovali dekorovaniu v tomto štýle. Podnety som nachádzala na internete ale hlavne v prírode, kde som trávila veľa času relaxom a prechádzkami, ktoré pomáhali mojej duši.

Začali vznikať prvé zátišia a v hlave mi rástla myšlienka vytvoriť priestor, ktorý by prezentoval prirodzenosť nielen v tvorbe ale aj v živote, a tak vznikla AMICA BOTANICA. Na mojej stránke preto nájdete nielen originálne bytové doplnky inšpirované prírodou (najmä textilné sovy, ktoré s radosťou vyrábam), ale aj príbehy a pohľady z môjho života. 

 

Pár pikošiek alebo, čo mám rada?

Tulipány, veľa a najradšej stále!!!

Éru 20- 30. tych rokov, staré filmy a nesmrteľného Ducháčka.

Rozhovory s blízkymi v príjemných kaviarničkách.

Hudbu rôznych žánrov a tanec ,,akoby sa nikto nepozeral", pretancované noci.

Jednoducho BEBEL forever:)

Moje vzdelanie a skúsenosti

  • 2001- 2005 

SUŠ Trenčín- Modelárstvo a návrhárstvo odevov

  • 2005- 2009

VŠVU Bratislava- Voľná textilná tvorba

  • 2009- 2011

VŠVU Bratislava- Reštaurovanie textilu

  • 2012- 2015

KC Aktivity Trenčín- lektor výtvarných aktivít pre deti a dospelých

  • 2015- 2016

Absolvovanie skupinovej a individuálnej psychoterapie

  • 2016- 2017

Štúdium v škole Móda a duše- OCTO CODES