Ako certifikovaná terapeutka metódy Octo Codes sprevádzam ženy, ale aj mužov pri hľadaní svojho osobnostného typu. Podporujem ľudí, aby sa naučili vnímať svoje dobré stránky a originalitu. Vďaka fashion terapii ich učím, ako ukázať svoju osobnosť a energiu tak, aby ich šatník bol odrazom ich samých. 

Priznám sa, že som si dlho nevážila svojich vrodených vlastností - že som milá, empatická, vnímavá na všetko okolo seba, citlivá na detaily. V dnešnej dobe, keď sa každý snaží presadiť mi prišla citlivosť skôr ako prekážka. Vďaka Octo Codes som pochopila, že to všetko je mojou prirodzenou súčasťou, ktorá môže byť pre iných prospešná, ak ju človek vie správne používať. Pri práci fashion terapeutky mi moja vnímavosť, naopak pomáha, spolu s intuíciou, schopnosťou venovať ti plnú pozornosť a načúvať. To ma bavilo už od malička, pozorovať ľudí, vnímať ich, vypočuť si ich a pomôcť im slovom či službou.

V tomto povolaní, ktorému sa venujem popri ďalšej práci, mám priestor na svoju prirodzenosť. Ku skúsenostiam z ročného štúdia v škole Táni Havlíčkovej som pripojila aj predchádzajúce znalosti zo štúdia módneho návrhárstva a reštaurovania textilu. Opäť som sa vrátila k odievaniu a konečne je v ňom aj to, čo mi v predchádzajúcich odboroch chýbalo – spätná väzba od klientov, zmysel, hĺbka a ľudskosť.

Mám rada vidiecke interiéry, staré miesta s históriou, dekorovanie a tulipány. Milujem nesmrteľného Ducháčka a samozrejme J.P. Belmonda. 

Teším sa na stretnutie s tebou!

Reni

MOJE VZDELANIE A SKÚSENOSTI:

  • 2001- 2005 

SUŠ Trenčín - Modelárstvo a návrhárstvo odevov

  • 2005- 2009

VŠVU Bratislava - Voľná textilná tvorba

  • 2009- 2011

VŠVU Bratislava - Reštaurovanie textilu

  • 2012- 2015

KC Aktivity Trenčín - lektor výtvarných aktivít pre deti a dospelých

  • 2016- 2017

Štúdium v škole Táni Havlíčkovej Móda a duše - OCTO CODES