Móda podľa vašej osobnosti

Metóda ôsmich štýlových kľúčov OCTO CODES

Túžite zistiť, čo je vaša podstata, nadanie, v čom je váš pravý talent?

Radi by ste sa obliekali tak, aby vám to nielen svedčalo, ale aby oblečenie bolo v súlade s vašimi pocitmi a vnútrom?

Praská vaša skriňa vo švíkoch a napriek tomu si nemáte čo obliecť?

Dovoľte mi previesť vás metódou Octo Codes, vďaka ktorej môžete nájsť odpovede.

ČO je to OCTO CODES?

OSEM KĽÚČOV lat. OCTO CODES je patentovaná metóda, ktorej autorkou je rebelka a fashion terapeutka Táňa Havlíčková. Táňa počas svojej práce nekonvenčnej módnej návrhárky a poradkyne, ktorá trvala cez dvadsať rokov objavila, že ženy- klientky, ktoré sa podobne obliekajú majú tiež podobné povahové vlastnosti, priority a energiu. Začala sa týmto zistením stále viac zaujímať až objavila, že jej poznanie je veľmi blízke starej čínskej metóde I- ťingu, z ktorého vychádzajú moderné typológie osobnosti. Odtiaľ bol už len krok k spojeniu jej poznatkov a k vzniku metódy OCTO CODES. Táňa tak cez svoje semináre, ebooky, knihy a online projekty pomáha ženám odomknúť svoje pravé ja. Pochopiť seba, porozumieť neverbálnym signálom oblečenia a obliekať sa správne podľa svojej duše. 

Čo vám metóda OCTO CODES prinesie?

 • Pocítite veľkú úľavu, že ,,TO“ máte správne, a že taká/ý - aká/ý ste, ste úplne v poriadku.
 • Dovolíte si byť tým, kým skutočne vo svojom vnútri ste. Znovuobjavíte svoje Ja, ktoré sa už nemôže dočkať, kedy mu dáte vo svojom živote opäť priestor bez masiek.
 • Pochopíte chovanie svojich blízkych- rodičov, partnera, detí, priateľov...a začnete im viac rozumieť.
 • Začnete zlepšovať svoje vzťahy v rodine ale aj mimo nej. Zistíte, prečo sú niektoré vzťahy s ľuďmi okolo vás kompatibilné a prínosné, a naopak prečo niektoré nefungujú.
 • Objavíte talenty a dary, ktoré prirodzene máte, a predurčujú vás k vhodnému povolaniu.
 • Zistíte či je vaša momentálna práca naozaj to pravé orechové, alebo by ste sa mohli venovať úplne niečomu inému v prostredí, ktoré vás bude podporovať a nie vyčerpávať.
 • Zbavíte sa zbytočných ambícií, ktoré vám neslúžia. Pochopíte, že sa nemusíte venovať všetkému a byť vo všetkom najlepší.
 • Prestanete vnímať spoločenský tlak módnych médií, ktoré vás už nebudú ovládať. Pochopíte či sú trendy pre vás to pravé alebo ich naopak k životu nepotrebujete.
 • Pomaly začnete cítiť a naučíte sa, aké oblečenie, strihy, farby vám pristanú a čomu sa naopak radšej vyhnúť.
 • Vaše oblečenie bude vašou druhou kožou, bude v súlade s vašou dušou a pocitmi.

V čom je metóda OCTO CODES iná oproti rôznym módnym premenám a práci stylistov?

Pracujeme s vašou osobnosťou, dušou a vnútorným nastavením. Nejde tu len o výzor a vonkajší dojem, ale najmä o to, ako sa cítite. Po štylistickej premene vyzeráte síce úžasne, ale na druhý deň ráno zistíte, že sa sama nedokážete obliecť ani namaľovať tak, aby ste vyzerali ako predchádzajúci deň. Módni stylisti často pracujú v energii len jedného, alebo dvoch štýlov. To môže spôsobiť, že sa budete vo vybraných veciach cítiť nepatrične a cudzo, aj keď v zrkadle uvidíte sexy ženu oblečenú podľa posledných trendov. Po nacítení svojho štýlu v Octo Codes, budete vedieť nakupovať svoje oblečenie intuitívne a s väčšou dôverou. Začnete objavovať svoj štýl sama, bez pomoci módneho odborníka. 

Čo vnímajú ženy, ktoré absolvovali osobnú konzultáciu? 

Největší posun u sebe vidím v přístupu k práci. Dříve jsem se pořád srovnávala s ostatními, obviňovala se, proč i já nejsem tak zaměřená na výkon, jak bych chtěla a dávala si to sama sobě za vinu. Že jsem neschopná, nemám nápady, že projekty nejsem schopná dokončit, a mé nadšení pro ně trvá jen chvíli. Dneska už vím, že tato sebedestrukce byla hrozná a naopak úleva, která přišla potom, co jsem si uvědomila, že tohle všechno prostě nemusím a raději předám jiným, byla skvělá. Samozřejmě, že červíček v hlavě pořád někdy vrtá, ale snažím se ho rychle zahánět a přesvědčit ho, ať je laskavě v klidu. Co se týká přístupu k ostatním lidem a hlavně ženám, tak mě pomalu, ale velmi pomalu přestávají iritovat jiné styly a jejich chování. Snažím se jejich styly odhalovat a říkat si, kým vlastně jsou a zdůvodňovat si tak jejich chování, které mě pak třeba i méně vytáčí :-D. Je to běh na delší trať, ale každopádně jsem moc ráda, že jsem na Táninu metodu narazila a můžu ji poznávat.

Luckavýživová poradkyňa

Ako zmenila metóda OCTO CODES môj život a s čím mi pomohla?

Metóda ku mne prišla v období, kedy som hľadala svoju novú prácu a premýšľala som, čo vlastne viem. Priniesla mi odpovede na to, aká v skutočnosti som a čo je pre mňa v živote dôležité. Pomohla mi zacítiť smer a priestor, v ktorom môžem hľadať to pravé povolanie pre seba. Povedala by som, že pri romantických ženách je to veľmi dôležité, aby zbytočne neplytvali svojou energiou a nevyčerpávali sa, tak ako sa to stávalo aj mne. Nakoniec ma zaujala natoľko, že som sa rozhodla ju študovať a stať sa fashion terapeutkou, ktorá ju bude šíriť ďalej, a pomáhať tak ostatným ľuďom nájsť svoj smer.

 • Vďaka OC som pochopila svoju rodinu, partnerské vzťahy aj priateľov. Začala som na svojich blízkych pozerať inak, postupne zlepšovať vzťahy s nimi a rešpektovať ich nastavenie.
 • Pochopila som prečo v mojom živote prišlo vyhorenie a začala sa učiť investovať svoj čas aj energiu do vecí, ktoré sú pre mňa dôležité.
 • Dovolila som si byť po dlhých rokoch opäť zraniteľná.
 • Prestali ma frustrovať nákupy oblečenia. Problém: ,,Bože nič tu na mňa nemajú“, a sklamanie: ,,Mne nič nepristane.“ Vystriedala radosť z toho, keď si môžem niečo kúpiť.
 • Robím menej kompromisov ( ,, tak nie je to úplne ono, ale lepšie ako nič“ ) a nekupujem zbytočne veci, ktoré nie sú tie pravé.
 • Prestala som kupovať všetky tie múdre módne časopisy ( z rôznych dôvodov :)) a mám čistejšiu hlavu aj byt. Nekývajú so mnou módne trendy.
 • Znovu zažívam radosť zo zdobenia seba ako ženy. Predtým som sa cítila s niektorými šperkami nesvoja či ich vôbec nenosila.
 • Viem po čom v obchode siahnuť a čomu sa naopak vyhnúť oblúkom, čo mi šetrí čas aj peniaze.

OC je proces počas ktorého sa vraciate späť k sebe, k tomu kým ste sa narodili- ku svojej prirodzenej osobnosti. Kráčate vlastným tempom, ale čím viac odkladáte vrstvy, ktoré vám nepatria, tým sa cítite lepšie. Bonusom je, že vám to svedčí a najmä sa začnete páčiť sami sebe. Ako obohatila život mne, ale aj ďalším ženám si môžete vypočuť v tomto webinári, ktorého som sa zúčastnila ako hosť. 

Radi by ste našli svoj typ. Čo môžete pre to urobiť?