Móda podľa vašej osobnosti

Metóda ôsmich štýlových kľúčov OCTO CODES

Túžiš zistiť, čo je tvoja pravá podstata, nadanie, v čom si výnimočná?

Rada by si sa obliekala tak, aby Ti to nielen svedčalo, ale aby oblečenie bolo v súlade s tvojimi pocitmi a vnútrom?

Praská tvoja skriňa vo švíkoch a napriek tomu si nemáš čo obliecť?

Dovoľ mi previesť Ťa metódou Octo Codes a ukázať Ti, že odpoveď existuje.

 

ČO je to OCTO CODES?

OSEM KĽÚČOV lat. OCTO CODES je patentovaná metóda, ktorej autorkou je krásna rebelka a fashion terapeutka Táňa Havlíčková. Táňa počas svojej práce nekonvenčnej módnej návrhárky a poradkyne, ktorá trvala cez dvadsať rokov objavila, že ženy- klientky, ktoré sa podobne obliekajú majú tiež podobné povahové vlastnosti, priority a energiu. Začala sa týmto zistením stále viac zaujímať až objavila, že jej poznanie je veľmi blízke starej čínskej metóde I- ťingu, z ktorého vychádzajú moderné typológie osobnosti. Odtiaľ bol už len krok k spojeniu jej poznatkov a k vzniku metódy OCTO CODES.

Táňa tak cez svoje semináre, ebooky, knihy a online projekty pomáha ženám odomknúť svoje pravé ja. Pochopiť seba, porozumieť neverbálnym signálom oblečenia a obliekať sa správne podľa svojej duše. Ja sama som absolvovala Táninu prednášku, seminár, online konzultáciu. Začítala sa do knihy a nakoniec nasledovala volanie a rozhodla sa pre ročné individuálne štúdium v jej škole. 

 OC pracuje s rozdelením ľudí do ôsmich základných typov/ štýlov podľa ich vnútornej energie. Každý z 8 typov má v sebe určité nastavenie, svoje vnímanie sveta aj druhých, prirodzené talenty a dary, ktoré ho predurčujú k vhodnému povolaniu.

Ako zmenila metóda OCTO CODES môj život a s čím mi pomohla?

Metóda Táni Havlíčkovej ku mne prišla v období, kedy som hľadala svoju novú prácu a premýšľala som, čo vlastne viem. Priniesla mi najvnútornejšie odpovede na to kto som a čo je pre mňa v živote dôležité. Pomohla mi zacítiť smer a priestor, v ktorom môžem hľadať to pravé povolanie pre seba. Povedala by som, že pri romantických ženách je to veľmi dôležité, aby zbytočne neplytvali svojou energiou a nevyčerpávali sa, tak ako sa to stávalo aj mne. Nakoniec ma zaujala natoľko, že som sa rozhodla ju študovať a stať sa fashion terapeutom, ktorý ju bude šíriť ďalej, a pomáhať tak ostatným ľuďom nájsť svoj smer.

 • Vďaka OC som pochopila svoju rodinu, partnerské vzťahy aj priateľov. Začala som na svojich blízkych pozerať inak, postupne uzdravovať vzťahy s nimi a rešpektovať ich nastavenie.
 • Pochopila som prečo v mojom živote prišlo vyhorenie a začala sa učiť investovať svoj čas aj energiu do vecí, ktoré sú pre mňa dôležité.
 • Dovolila som si byť po dlhých rokoch opäť zraniteľná.
 • Prestali ma frustrovať nákupy oblečenia. Problém: ,,Bože nič tu na mňa nemajú“, a sklamanie: ,,Mne nič nepristane.“ Vystriedala radosť z toho, keď si môžem niečo kúpiť.
 • Robím menej kompromisov ( ,, tak nie je to úplne ono, ale lepšie ako nič“ ) a nekupujem zbytočne veci, ktoré nie sú tie pravé.
 • Prestala som kupovať všetky tie múdre módne časopisy ( z rôznych dôvodov :)) a mám čistejšiu hlavu aj byt. Nekývajú so mnou módne trendy.
 • Znovu zažívam radosť zo zdobenia seba ako ženy. Predtým som sa cítila s niektorými šperkami nesvoja či ich vôbec nenosila.
 • Viem po čom v obchode siahnuť a čomu sa naopak vyhnúť oblúkom, čo mi šetrí čas aj peniaze.

Je dôležité, čo máš v sebe, tak to prosím prezentuj tým, čo máš na sebe.

Viete, že 70% toho čo si o druhých myslíme získame prvým pohľadom, ktorý samozrejme zahŕňa aj oblečenie. Behom 3 sekúnd získame z človeka pocit a automaticky vyhodnotíme, čo si o ňom myslíme. Oblečenie a módu často vnímame ako niečo povrchné, čomu netreba venovať prílišnú pozornosť. Je však našou druhou kožou a trávime v ňom skoro 365 dní v roku. Či si to uvedomujeme alebo nie každý kus oblečenia má svoju energiu, ktorú vysiela. Pôsobí na svojho nositeľa rovnako, ako čokoľvek iné čím sa obklopujeme vo svojom prostredí.

Pokiaľ sa neobliekame vedome a v súlade so sebou samým, prejavujeme voči sebe v podstate nesebelásku- Nemám sa rada a neprijímam sa taká, aká v skutočnosti som, keby som sa takto obliekla.

Áno, je veľmi dôležité, čo máme vo svojom vnútri, ale vďaka nesprávnemu oblečeniu to neumožňujeme vidieť druhým okolo seba. Vysielame im klamlivý signál- kód o tom kto sme, čo máme radi, ako pracujeme a akým človekom sme vo vnútri. Okolie nás tak vlastne vôbec nemôže vnímať v našej prirodzenej energii. Harmonický signál môžeme vysielať iba vtedy, ak je naše oblečenie v súlade s našim vnútrom- oblečenie by preto malo byť súčasťou našej duševnej výbavy.

Čo Ti metóda OCTO CODES prinesie?

 • Pocítiš obrovskú úľavu, že ,,TO“ máš správne, a že taká/ý - aká/ý si, si úplne v poriadku.
 • Dovolíš si byť tým, kým skutočne vo svojom vnútri si. Znovuobjavíš svoje Ja, ktoré sa už nemôže dočkať, kedy mu dáš vo svojom živote opäť priestor bez masiek.
 • Pochopíš chovanie svojich blízkych- rodičov, partnera, detí, priateľov...a začneš im viac rozumieť.
 • Vyliečiš si vzťahy vo svojej rodine. Zistíš, prečo sú niektoré vzťahy s ľuďmi okolo Teba kompatibilné a prínosné, a naopak prečo niektoré nefungujú.
 • Objavíš talenty a dary, ktoré prirodzene máš, a predurčujú ťa k vhodnému povolaniu.
 • Zistíš či je tvoja momentálna práca naozaj to pravé orechové, alebo by si sa mala/ mal venovať úplne niečomu inému v prostredí, ktoré ťa bude podporovať a nie vyčerpávať.
 • Zbavíš sa zbytočných ambícií, ktoré Ti neslúžia. Pochopíš, že sa nemusíš venovať všetkému a byť vo všetkom najlepšia / ší.
 • Prestaneš vnímať spoločenský tlak módnych médií, ktoré ťa už nebudú ovládať. Zistíš či sú módne trendy pre Teba to pravé alebo ich naopak k životu nepotrebuješ.
 • Pomaly začneš cítiť a naučíš sa, čo ti pristane a čomu sa naopak radšej vyhnúť.
 • Tvoje oblečenie bude tvojou druhou kožou a bude v súlade s tvojou dušou.

A môže toho byť oveľa viac, záležať  bude na Tebe, tvojej otvorenosti a práci na sebe:)

V čom je metóda OC iná oproti rôznym módnym premenám a práci stylistov?

 

 • Pracujeme s vaším vnútrom, dušou a vnútroným nastavením. Nejde tu len o výzor a vonkajší dojem, ale najmä o to, ako sa cítite.
 • Po štylistickej premene vyzeráte síce úžasne, ale na druhý deň ráno zistíte, že sa sama nedokážete obliecť ani namaľovať tak, aby ste vyzerali ako predchádzajúci deň. Po nacítení svojho štýlu v Octo Codes, budete vedieť nakupovať svoje oblečenie intuitívne a s väčšou dôverou. Začnete objavovať svoj štýl sama, bez pomoci módneho odborníka.
 • Módni stylisti často pracujú v energii len jedného, alebo dvoch štýlov. To môže spôsobiť, že sa budete vo vybraných veciach cítiť nepatrične a cudzo, aj keď v zrkadle uvidíte sexy ženu oblečenú podľa posledných trendov.

Chcete vedieť viac o metóde OCTO CODES, s ktorou pracujem? Prečítajte si knihu od jej autorky Táni Havlíčkovej-  Móda a duše aneb klíč k sobě. 

 • spoznáte, ako je duša prepojená s módou. 
 • uvedomíte si, že váš štýl hovorí za vás a porozumiete neverbálnym signálom oblečenia
 • ako sa priblížiť k svojmu štýlu
 • čo vám prinesie pochopenie a znalosť vášho štýlového profilu
 • pochopíte, že trendy nie sú niečo, čo musíte mať za každú cenu
 • zistíte ako nájsť svoje povolanie, alebo ešte lepšie- svoje poslanie
 • ako môže výber vašeho partnera súvisieť s vaším štýlovým profilom
 • posilníte svoje sebavedomie a ľudia okolo vás budú vnímať vašu spokojnosť samej so sebou

Táto metóda Ti pomôže začať meniť a zlepšovať svoj život v troch základných oblastiach, ktoré sú dôležité pre každú transformáciu a spokojný život- rodina/ vzťahy, práca, záujmy. OC je proces počas ktorého sa vraciaš späť k sebe, k tomu kým si sa narodil. Kráčaš vlastným tepom, ale čím viac odkladáš vrstvy, ktoré ti nepatria, tým sa cítiš lepšie. Bonusom je, že ti to svedčí a začneš sa páčiť sám sebe. Ako obohatila život mne, ale aj ďalším ženám si môžeš pozrieť v tomto webinári, kde som bola hosťom.

Predstavte si obrovskú internetovú obchodnú galériu, kde môžete nakupovať veci podľa svojho štýlového profilu. Všetko nájdete krásne roztriedené ale hlavne môžete podporiť českých a slovenských výrobcov v záplave zahraničných veľkoobchodov. Vitajte na portáli OCTO CODES FORUM!