Sladká práca decor stylistu

Mala som taký malý sen. Chodila som okolo výkladov vo svojom meste a predstavovala si, ako by sa dali vylepšiť. Ako by mohli byť pútavejšie pre okoloidúcich? Spomínate si na film Čokoláda a na moment, kedy Vianne odhalila výklad svojej čokoládovne v malej francúzskej dedine?

Žiaril dobrotami a miestni od neho nemohli odtrhnúť zrak, aj keď ich to stálo dobrú povesť v mestečku. Vďaka spolupráci s chocolateriou BON BON  v Trenčíne som mohla zažiť niečo podobné a splniť si jednu zo svojich túžieb- aranžovať sladké dobroty a cukrovinky. 

1

BON BON je česká značka ktorá, vlastní malú továreň na čokoládu, vyrába a predáva originálnu, ručne tvarovanou čokoládu, pralinky , špeciality z nugátu a marcipánu. Jej pobočky a obchodíky môžete nájsť v Čechách, na Slovensku, ale aj v niekoľkých krajinách EU. Ad roku 2016 si môžeme pochutiť na kvalitnej čokoláde už aj my v Trenčíne. Rozhodla som sa vám priniesť niečo málo zo zákulisia našej spolupráce a vyspovedala som pani majiteľku Jitku Šprtkovú, ktorá vedie podnik spolu so svojim manželom.

8

Predstavte prosím vašu značku tým, ktorý ju ešte nepoznajú.

Náš sortiment je široký, od kávy cez limonády, koláčiky, ale hlavné zameranie sú pralinky, bonbóny a horúca čokoláda, tabuľkové čokolády – tomu sa chceme aj prioritne venovať. Máme viac ako 100 druhov praliniek a bonbónov, takže máme čo ponúknuť. Všetko je to ručná práca a všetky chutia výborne 🙂 Chceli by sme osloviť rodiny s deťmi, starších ľudí, ktorí hľadajú pokojné nefajčiarske prostredie, turistov, ale takisto mladých ľudí.

2a

Po vstupe do predajne každého okamžite upútajú nádherne pralinky a čokoládky, uložené za skleneným pultom, ktorým len ťažko odolať. Musím naozaj povedať, že vo vašej čokoládovni sa spája krásny priestor, kam sa človek rád vracia so širokou ponukou dobrôt:)

To prečo však vznikla naša spolupráca bolo oživenie výkladu, ktorý by motivoval ľudí vstúpiť do čokoládovne. Aká bola vaša situácia pred tvorbou výkladu?

Po otvorení našej prevádzky sme nemali veľa priestoru na aranžovanie výkladu. Vedeli sme, že je to dôležité, ale vzhľadom na časové vyťaženie sme nemohli aranžovaniu výkladu venovať viac času. Do výkladu sme umiestnili zopár praliniek, plechovky a krabičky, do ktorých sa pralinky balia, avšak nemalo to žiadnu koncepciu, myšlienku a okoloidúcich výklad vôbec nezaujal.

Čo bolo pre vás ťažké pri jeho tvorbe výkladu vo vlastnej réžii?

Nájsť si čas a vymyslieť, ako by to mohlo vyzerať, pohrať sa s detailmi, urobiť výklad „plnší“, zaplniť ho do výšky. Po asi 2 mesiacoch „s fádnym“ výkladom sme si uvedomili, že potrebujeme pomoc odborníka a ozvali sme sa Vám.

5

Ako dekoratérovi sa mi veľmi dobre pracovalo, pretože váš sortiment je okrem čokolády a praliniek rozšírený aj o iné dobroty z čokolády, ktoré sme mohli vo výklade použiť napr. marcipán, čokoládové figúrky alebo víno s príchuťou čokolády…Okrem čokoládových pochúťok u vás ľudia nájdu aj originálne balenia- plechovky rôznych tvarov a motívov, v ktorých si môžu pralinky odniesť. 

Zmenilo sa niečo po zverejnení nového výkladu? Ako naň reagujú ľudia a návštevníci? Máte pocit, že nový výklad zvýšil návštevnosť? Pomohol Vám?

Už v prvý deň aranžovania sa ľudia pristavovali a pozerali, čo všetko v ňom máme. Bolo to veľmi príjemné, po dlhom čase sme mali pocit, že máme krásny výklad.

6a

Čo vás najviac zaujalo alebo oslovilo na mojej práci?

Dokázali ste vystihnúť naše potreby, charakter nášho tovaru. Páčili sa nám detaily, kopu drobností, ktoré dávajú výkladu šmrnc. Všetko je farebne zladené, výklad pôsobí plno a má čo ponúknuť okoloidúcim.

Naopak, je niečo , čo by ste uvítali inak alebo zmenili? Čo vám nevyhovovalo?

Nič.

Tak to veľmi pekne ďakujem a cením si to:) Komu by ste ponuku aranžovania výkladu odporučili a prečo?

Všetkým, ktorí nie sú spokojní s aktuálnym vzhľadom ich výkladu a všetkým, ktorí nemajú čas sa venovať jeho aranžovaniu.

3a

Ďakujem pani Jitke za rozhovor a prajem čokoládovni BON BON mnoho ďalších zákazníkov, ktorí vyznávajú lásku k dobrej čokoláde, alebo len hľadajú originálny darček pre svojich blízkych.

Ak si aj Ty majiteľkou obchodu a rada by si oživla svoj výklad, alebo hľadáš niekoho, kto by ti pomohol s aranžovaním vecí/ produktov pre propagačné fotenie- Rada Ti ponúknem svoje šikovné ruky.

PS: V Novom roku pre vás pripravujeme s BON BON ďalšiu spoluprácu, tentoraz sa pozrieme dovnútra, kde budeme pracovať na zútulnení salónika. 

7

Renata Zubčeková
Ako fashion terapeutka pomáham ženám ale aj mužom nájsť znovu svoju podstatu, pochopiť svoje talenty, chovanie, vzťah k sebe i ostatným. Prepájam vašu osobnosť so spôsobom vášho obliekania a prostredím, v ktorom žijete. Móda a interiér ako odraz vašej duše. Milujem tulipány a chvíle kedy môžem krášliť priestor okolo seba dekorovaním. Viac o mne sa dočítate tu>>
Komentáre