Máte rady remeselnú kvalitu a ručnú prácu? Hľadáte bytový doplnok, ktorý zútulní váš domov? Radi dávate darčeky šité na ,,mieru"?

Ak k tomu všetkému obľubujete originalitu, ležérnosť a paletu prírodných odtieňov určite si vyberiete z mojej ponuky výrobkov.

Tvary sovičiek

Podlhovastá

Rozmery:  

cca 40 x 40 cm (šírka od krídla po krídlo)
                      

Okrúhla

Rozmery:

 cca 32 x 32 cm

Originálne sovičky vo vintage a vidieckom štýle. Pre všetkých ktorí milujú okrové odtiene, nostalgiu a prírodné materiály. Prečítajte si môj článok a zistite viac o tom, čo všetko sa skrýva za tvorbou každej jednej sovy.

Materiál: 100% bavlna, ľanové plátno, ľanová niť, 100% vlnená plsť, drevené alebo kovové gombíky, výplň duté vlákno

 • ručne vyšívaná tvár a oči sovičky
 • ručné zdobenie čipkou a zaujímavými aplikáciami s nádychom patiny
 • ušité z kvalitných bavlnených látok s príjemnými vzormi

CENA:

Podlhovastá- 20 EUR, Okrúhla 22 EUR

( Podlhovastá 542 Kč a Okrúhla 596 Kč)

 

               

Zdá sa vám cena sovičky vysoká? Čo jej kúpou získate?

 • Originál

  Látky a materiály vyberám podľa dostupnosti na trhu, ktorý sa však neustále mení, takže málokedy vytvorím viac kusov úplne rovnakých sovičiek. Každá sovička prejde mojimi rukami, každá jedna je preto originálom. Skúšam, spájam, tvorím, pasujem, kombinujem podľa svojho cítenia a zmyslu pre detail. Sovy šijem podľa vlastných strihov a návrhov. Je to radosť, hra, ale aj práca.
 • Remeselnú kvalitu

  Záleží mi na kvalite vypracovania a šitia. Používam predpraté prírodné materiály ako je ľanové a konopné plátno, bavlna. Svoj tvar držia sovy vďaka podlepeniu jednotlivých dielov a dostatočnému naplneniu dutým vláknom. Nie sú to klasické vankúše (nemajú vyberateľné vnútro) či hračky, skôr bytové doplnky určené v prvom rade pre dospelých zákazníkov a ich interiér. Rovnako sa z nich však tešia aj deti, pre ktoré občas tvorím.
 • Hand made

  Oči sovičky a výšivky vytváram ručne bez použitia šijacieho stroja. Charakter sovičiek dotváram zdobením a aplikáciami- rôzne látkové kokardy, gombíky, mašličky, brošne, rolničky, čipky…, ktoré takisto prišívam ručne. Preto neodporúčam pranie v práčke ale šetrnejšie ručné pranie, aby ste sa zo svojej sovy tešili, čo najdlhšie.
 • Bytový doplnok

  Najradšej pracujem s prírodným a neutrálnymi odtieňmi farieb typickými pre vintage či natur štýl. Vyberám látky,materiály a vzory, ktoré ladia práve s týmito štýlmi a sú dobre kombinovateľné.

Referencie od mojich zákazníkov

,, Magelona výrobky ma oslovili odlišným štýlom - útulnosť, vintage štýl, ručná práca....iné ako som dovtedy vídala v obchodoch. Sovičku z dielne Magelona som si objednala ako darček pre blízkeho. Výroba trvala veľmi krátko a dostala som presne to, čo som chcela (veľkosť, farba, oči (možu byť otvorené, žmurkajúce, zatvorené..), gombík v strede...jednoducho presne tak, ako som si ju objednala. Na dotyk príjemnú sovičku vyrobenú z príjemných materiálov vo vintage štýle. Darček veľmi potešil a už takmer rok ju máme v obývačke a je krásnou dekoráciou a občas aj skvelým vankúšikom. Vhodné ako dekorácia do bytu, ako darček pre kohokoľvek a kedykoľvek.Odporúčam všetkým, ktorí majú radi ručnú prácu a chcú sa vyhnúť gýčom v byte."

Kika Vavríková

,, Krásne výrobky, ktoré pohladia dušu a potešia oko od veľmi talentovanej osôbky. Vrelo odporúčam každému, kto si chce zútulniť svoj domov. "

Mirka Ďurčová

Koľko trvá výroba sovičky? Ako správne vyplniť objednávku? Môžem si vybrať farbu a tvar? Odpovede na vaše otázky nájdete v texte nižšie.

 • Odosielanie tovaru, cena a poštovné

  Výrobky posielam doporučene slovenskou poštou po platbe vopred na účet. Používam účet v ČSOB, prevod a pripísanie platby trvá väčšinou 1-3 dni. Každú sovu balím do papierovej krabice a tenšieho papiera s ozdobným previazaním. Cena jednej sovy je podľa jej tvaru 20/ 22 EUR + 2 EUR poštovné a balné ( pre ČR je to 542/ 596 Kč + 60 Kč poštovné a balné), v elektronickej objednávke je uvedená konečná suma, ktorú hradíte.
 • Dĺžka výroby

  Pri výbere z aktuálne dostupného tovaru vám výrobok odošlem ihneď pokiaľ je ešte k dispozícii. Pri výbere sovy z galérie a po odoslaní objednávky vám sovu vyrobím do dvoch týždňov.
 • Objednávka viacerých kusov

  Pri objednávke dvoch a viacerých rôznych sovičiek ( napr. 1 Námornícka, 1 Botanická) či iných viacerých výrobkov prosím vyplnte a odošlite pre každý výrobok novú objednávku. V prípade záujmu o väčší odber ( pre firmy a komunity) alebo dlhodobejšiu spoluprácu (kamenné obchody, galérie) ma prosím kontaktujte mailom.
 • Názov, tvar, charakter sovy

  Prezrite si galériu a vyberte si tú pravú sovu pre vás. Zapamätajte si jej názov (je uvedený pod fotografiou), presne rovnaký názov potom uveďte v riadku Názov v elektronickej objednávke. V políčku Tvar sovy vyberte z možností- podlhovastá alebo okrúhla (viď. foto v hornej časti tejto stránky). V ďalšom políčku Charakter sovy si môžete zvoliť či bude sovička bdejúca (s vyšitými očami a gombíkom v ich strede) alebo spiaca (s vyšitými zavretými očkami).
 • Farebnosť

  Pokiaľ túžite po tom, aby bola sova vyrobená v určitých farbách môžete mi vašu predstavu vpísať do políčka Detaily v objednávke. Nie vždy sa mi podarí zohnať látku v želanej farbe, ale budem sa snažiť zohľadniť vašu požiadavku pri tvorení.
 • Detaily

  Do pola Detaily môžete tiež uviesť vaše ďalšie priania a požiadavky napr. iný tvar krídel alebo či je sovička určená pre dospeláka alebo dieťa. V prípade detí môžem sovičku trošku menej naplniť dutým vláknom, aby bola mäkšia. Vynechať malé aplikácie, a gombíky, ktoré by mohli dieťa ohroziť.

Máte vybraté? Skvelé, vyplnte prosím starostlivo vašu objednávku.

Objednávka