Valentína neoslavujem…ale, čo keby? Valentínska dekorácia rýchlo a jednoducho

nova

Valentína neoslavujem, posledné roky som ho strávila s priateľkou na turistike alebo len tak normálne ako každý iný deň. Pre dvomi rokmi som však vytvorila malé zátišie práve na valentínsku tému pre svoju staršiu facebookovú stránku. Verím, že aj po tak dlhom čase môže byť pre vás zdrojom inšpirácií ak sa predsa len rozhodnete Valentína osláviť so svojím milovaným/ nou alebo tématickým večerom s kamarátkami pri víne.

Druhú šancu dostali v tomto zátiší hrebíčky, ktoré získali v dnešnej dobe trošku posmešný symbol ,, MDŽ kvetu“ 🙂 Karafiát, ktorý sa k nám dostal z Východu vďaka križiacky výpravám  bol v minulosti symbolom lásky ale tiež panenstva či zasnúbenia. Rada by som vám ukázala, že aj tento kvet môže pôsobiť sviežo a zaujímavou pri správne zvolených farebných kombináciách.

Základom je volný aranžmán zo zelenkavých, ružových hrebíčkov a gypsomilky v sklenenej dóze, pohári alebo cukorničke. Tú naplníme vodou a kvety skrátime na potrebnú dĺžku. Do pozadia môžete umiestniť rámik so srdiečkami na farebnom podklade či fotografiu s vašou láskou.

hlavna2

Z farebného hodvábneho papiera urobte kornútok a doň ešte vložte kornútok z papiera na pečenie. Vnútro kornútka naplnte čokoládovými dobrotami a sladkosťami. Do hornej časti vložte kvietok alebo list pre obdarovaného.

IMG_0493

Kornútok aj sklenenú nádobu môžete ozdobiť zelenou stuhou s bielymi bodkami, ktorú zafixujete tavným lepidlom.

uvodna

Celú dekoráciu dotiahnete kameňmi s papierovými srdiečkami, ktoré previažete lykom a sklenenými guličkami z detských čias, ktoré stačí poukladať okolo.

srdce

 

 

Renata Zubčeková

Mojou vášňou je decor styling a tvorba originálnych bytových doplnkov. Pomáham ľuďom naučiť sa, ako pomocou nich vniesť do svojho domova harmóniu a prirodzenosť. Môj osobný príbeh si môžete prečítať tu>>

Komentáre