Život ako rozprávka? Alebo aký bol môj rok 2015

Čo vás napadne pri slove rozprávka? Úžasný príbeh plný lásky, dobrodružstva, vtipu so šťastným koncom? Aj tako na niekoho môže z diaľky pôsobiť môj život. Okrem toho však v rozprávke nájdete aj ohrozenie, strach, prekážky a skúšky, pády i bolesť. Všetko dokopy vytvára príbeh, ktorý potom hltáme pri televízore. Jedno bez druhého nemôže existovať, rovnako ako v našom svete. Skúste sa pozrieť na príbehy inými očami a možno si potom budete môcť povedať – môj rok 2015 bol ako z rozprávky.

0b51793c905fc146777b61828993f7ce

Často chceme vidieť len to dobré a od nepríjemných vecí sa rýchlo odstrihneme. Čo však pomáha hlavnému hrdinovi v každej rozprávke? Je to pochopenie, ponaučenie, rozhodnutie pre iný smer…iný život? Myslím, že je v tom veľká múdrosť, ktorú  prehliadame. Aj my dostávame možnosť poučiť sa z každého prežitého roku, mesiaca, týždňa, dňa, no málokedy to robíme. Nebojte sa, som na tom rovnako ako vy. Uvedomenie a pochopenie situácií prichádza väčšinou až s časom a odhliadnutím…áno, čas je ešte stále najlepší učiteľ a lekár.

Možno vás môj článok inšpiruje k zrekapitulovaniu svojho roka. Možno budete pociťovať zvláštne pocity, budete si pripadať divný či iný. Ak znamená zamyslieť sa nad tým ako žijem, kam kráčam a či sa mi smer cesty páči, byť iní, tak nimi prosím buďte a verte, že to stojí za to.

Už tretí rok si zhmotňujem svoje želania na novoročnej nástenke prianí tzv. jantre. Ako na to, a ako s nástenkou ďalej pracovať sa môžete naučiť z článkov dvoch inšpiratívnych žien Lilie Khoustnoutdinovej a Alice Kirš, ktoré sa venujú osobnému rozvoju a pracujú so ženami.

b32a5f5bc410b4ed4d9188824f6b5d8c

Rada by som sa s vami podelila o môj rok a priania, ktoré sa mi naplnili aj v reálnom živote. Je to pre mňa veľká výzva, byť ešte viac otvorenejšia  pre svojich čitateľov, tam za monitorom…odkrývať vám svoj život.  Potrebovala som dodať trošku odvahy a tak som si na pomoc pozvala princezné z rozprávok, ktoré mi k tomu tak nejako samy zapasovali.

,,…už jsem řekla Lada“

Princezná so zlatou hviezdou na čele akosi nikdy nepatrila medzi moje obľúbené rozprávky. Tento rok sa však karta otočila a ja v nej vidím veľkú inšpiráciu, vzor a priateľku. Ktorou princeznou či inou rozprávkovou postavou by ste chceli byť vy? Čím vás oslovila, čo sa vám na nej páči? Skúste sa na chvíľu zamyslieť a uvidíte, že vás prekvapia podobnosti s vybranou hrdinkou. Princezná Lada je mi sympatická svojou sebaistotou, múdrosťou, úprimnosťou a odhodlaním.

1497075_princezna-se-zlatou-hvezdou

A ,,myši kožíšek“? ten mi úplne vyhovuje. Postupne sama sebe dovoľujem byť šedou myškou, schovaná vo svojom kožúšku, keď potrebujem oddychovať, načerpávať energiu, premýšľať nad novými nápadmi a projektmi. Už viem, že to mám správne a nemusím byť oblečená v zlatých šatoch a šperkoch, aby som bola ženou. Pretože, ten kto ma lepšie pozná vie, že pod myším kožúškom je skrytá ladná, ležérna, hlbavá a empatická princezná.

K splneniu priania cítiť sa tento rok sebavedomejšie a harmonicky mi dopomohla metóda nekonvenčnej módnej návrhárky a fashion terapeutky Táni Havlíčkovej. Ak sa ešte stále vo svojom živote hľadáte vrele doporučujem. Vďaka Táninej typológii som sa začala obliekať podľa svojej duše a pomaly začínam rozpoznávať svoje prirodzené talenty.

10567878701291737910

Šaty s vlečkou vyšívané ale princezna to není jasný pane

Určite si vybavíte scénu, kedy šťastná Libuška Šafránková uháňa na Juráškovi zasneženým lesom. Práve Polopluška mi pripomenula moje ďalšie želania- robiť prácu ktorá ma bude baviť, viac tancovať a tráviť čas v prírode. A ako to dopadlo? Vďaka jednej svadbe a dvom ďalším akciám som zažila niekoľko pretancovaných nocí a uvedomila si, že najradšej tancujem sama a podľa seba:) Ešte neviem ako, ale rada by som tanec zaradila do svojho života pravidelne( možno už v roku 2016).

Moje podnikanie ma zatiaľ neživí, ale dáva mi úžasný pocit slobody, ktorá ma podporuje v ďalších rozhodnutiach v oblasti práce. K prírode ma muselo priviesť moje zdravie a psychika, ktorá si prechádzky v prírode  sama vypýtala.

ac12c28eca0c8da7084d24203bbd9669

Odkaz malej morskej víly

Príbeh malej morskej víly je pre mňa veľmi silný a intímny. Sama som prechádzala obdobím milostného partnerského trojuholníku, ktorý bol skrytý a utajovaný. Tento rok sa lastúra tajomstva konečne otvorila, a ako dopadne ukáže čas. Možno niekedy budem mať dostatok sily podeliť sa s vami aj o tento príbeh. V tejto rozprávke vidím niekoľko prepojení s mojím životom- mlčanie, obetovanie pre druhých, tajomstvá, vybočenie z radu a spoločnosti. Potlačenie mojich vlastných potrieb, hnevu a frustrácia zo vzťahu ma dostala na konci minulého roka až do depresie a panických úzkostí. Nasledovala dlhá cesta, ktorá trvá až do dnes. Vďaka nej som však dostala množstvo darov a splnených prianí:

Tento rok som si priala precítiť svoje najbližšie priateľstvá a vážiť si svojich priateľov. Čo sa mi dokonale splnilo, ale vesmír sa rozhodol pre vlastnú cestu. Zásluhou depresie a ťažkému obdobiu v mojom živote som zistila na koho sa môžem naozaj obrátiť keď potrebujem, komu sa viem zdôveriť a s kým sa cítim prijímaná aj keby sme len mlčali. Táto empirická prax pretriedila rady mojich známych a kamarátov, ale na druhej strane posilnila staré priateľstvá a priniesla vďačnosť do môjho srdca.

1fd814366cc22b06170ce54d47ae2aef

Vďaka psychoterapii a práci na sebe som sa mnohé naučila a priblížila sa k svojmu veľkému želaniu o prijímaní, sebahodnote a sebaláske. Cez bolesť, úzkosti a beznádej prichádzali aj nepoznané kladné pocity zodpovednosti kvôli sebe a nie druhým a za druhých, pochvaly, a uznania vlastnej práce.

Táto skúsenosť mi priniesla aj hĺbku, po ktorej som túžila a priala si ju vniesť do svojej tvorby. A tak, nech bol tento rok akokoľvek ťažký, som za neho vďačná. Rovnako ako malú morskú vílu ma vábia hlbiny ľudskej duše. Veľmi ma začala zaujímať otázka duševného zdravia v našej spoločnosti a rada by som ju prepojila so svojou tvorbou…nechajte sa prekvapiť v novom roku:)

b4f17fd1de49724cb390e7d988f2b2b9

Koniec dobrý všetko dobré

Čo vyliečilo princeznú z pýchy v ďalšej známej českej rozprávke? Okrem kráľa Miroslava to bola aj práca. Rovnako pomohla i mne a po dlhej ceste, a odhodlávaní som konečne spustila svoje webové stránky, vytvorila množstvo ďalších sovičiek, vypustila do sveta prvý Ebook o balení darčekov a zakusla sa do ďalšieho kreatívneho Ebooku pre vás.

Zatiaľ však tvorím medzi posteľou a poličkou doslova na kolene. Snívam o vlastnom priestore/ateliéri a bývaní…ďakujem milému vesmíru za splnenie tohto želania v Novom roku a pozdravujem všetkých, ktorý fotia svoje výtvory na okennom parapete:)

Prajem Vám rozprávkový Nový rok 2016 a teším sa na vaše príbehy. Želám vám, nech sa ich scenár odohráva podľa volania vašej duše, nech už bude akékoľvek.

Renata

Renata Zubčeková

Ako fashion terapeutka pomáham ženám ale aj mužom nájsť znovu svoju podstatu, pochopiť svoje talenty, chovanie, vzťah k sebe i ostatným. Prepájam vašu osobnosť so spôsobom vášho obliekania a prostredím, v ktorom žijete. Móda a interiér ako odraz vašej duše. Milujem tulipány a chvíle kedy môžem krášliť priestor okolo seba dekorovaním. Viac o mne sa dočítate tu>>

Komentáre